Padėk sau… stebėdamas

Savo mokiniams visuomet siūlau stebėti save ir savo aplinką, nes daugelis esminių dalykų atsiskleidžia paprasčiausiu būdu kasdieniame gyvenime.

Ryte pabudau pavargusi. Naktį protas toliau gromulojo nuo rugsėjo prasidedančio itin intensyvaus gyvenimo peripetijas. Atrodo, kad ateities baimės, kurias dieną sąmoningai mėginu ignoruoti ir paslėpti po fiziniais ir protiniais darbais, naktį pasalūniškai įsibrauna į pasąmonę ir išlenda visu savo gražumu.

Tokia sunkaus minčių bagažo prikrauta galva atvažiavau į darbą. Mėginau atsipalaiduoti, giliai pakvėpuoti ir net minutėlę pamedituoti, tačiau niekas nesisekė. Ir tame nebuvo nieko keisto. Aš buvau tarsi ąsotis, sklidinas drumzlino vandens. Gali į jį pilti net ir šventintą vandenį, tačiau niekas nepasikeis, nes jis paprasčiausiai ten nebetilps.

Tik pradėjusi masažuoti klientės veidą pajutau, kaip sunkumas iš galvos kažkur nyksta, po truputėlį užleisdamas vietą šviesesnėms ir kur kas optimistiškesnėms mintims. Mėgstamas darbas daro stebuklus!

Po veido masažo atsimerkusios klientės pirmieji žodžiai buvo: „kaip šviesu“. Nuskambėjo šiek tiek keistokai, tačiau tuo metu jų visai nesureikšminau. Maža ką, gal moteris buvo prisnūdusi. Ir tik gerokai vėliau man paaiškėjo paprasčiausia tiesa.

Kinų medicinoje yra tokie magiški net tūlam vakariečiui girdėti žodeliai YIN ir YANG. Tai dvi priešybės: šalta ir šilta, žemyn ir aukštyn, moteris ir vyras, tamsa ir šviesa, sunkumas ir palengvėjimas… Iš jų susideda visas mūsų pasaulis. Tačiau jos negali egzistuoti viena be kitos. Juk kaip mes žinosime, kad yra šviesu, prieš tai nepabuvę tamsoje? Kaip pajausime palengvėjimą, prieš tai neišgyvenę sunkumų?

Kitą kartą, kai tavo gyvenime prasidės juodas periodas – nenuleisk rankų ir neprarask vilties. Prisimink, kad, motulė Gamta visame kame mėgsta pusiausvyrą, kurios dėka net po pačios niūriausios nakties išaušta naujas ir šviesus rytas. Gal tau buvo lemta pasinerti į gilią tamsą, kad pamatytum brėkštančios aušros grožį…

Padėk sau… stebėdamas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *