Padėk sau… nusiimti kaukę

Kaukės… Jas prisimatuojame dar gilioje vaikystėje, kai rūpestingi tėveliai, siekdami išauklėti tikrą visuomenės pilietį, įnirtingai moko nerodyti savo tikrųjų jausmų. Pavyzdžiui, pravirkus mažam vaikui neretai iš šalia esančių pasigirsta „išmintis“ bylojanti apie tai, kad verkti negražu arba, dar blogiau, kad tikri vyrai neverkia. Taip ir auga tas „tikras“ vyras, tobulai išmokytas atitikti aplinkinių lūkesčius, laidantis šmaikščius juokelius, demonstruojantis štanginėje užkačialintus raumenis, bet negalintis pravirkti prie artimojojo kapo duobės.

Mes nuolat mėginam įsisprausti patys ir sugrūsti savo vaikus į visuomenės sukaltus rėmus, net jei tie vaikai akivaizdžiai į juos netelpa. Liepiam užčiaupti srėbtuvę, kai norisi rėkte išrėkti savo nuomonę, mandagiai šypsotis, kai veidas taip ir viepiasi į klaikią grimasą, reikalaujame nedaryti gėdos, nes ką kaimynai pasakys. Ar jums tai nieko neprimena?

Ilgainiui mes įprantame dėvėti kaukes ir taip su jomis suaugame, kad net išmokstame ignoruoti savo pojūčius ir įžvalgas. Bet neišgyventi jausmai niekur nedingsta. Jie kaupiasi, pūva, rūgsta ir galiausiai iškyla į paviršių pačiu netikėčiausiu būdu: depresija, nusivylimu, agresija prieš save ar kitą gyvą būtybę, migrena ar neaiškios kilmės uždegimais. Tuomet mes griebiamės už galvos, mindome tradicinių ir netradicinių gydovų slenksčius ir keikiame negailestingą likimą.

Jei pastebėjai, kad vis daugiau pinigų išleidi kosmetikai ir drabužiams, vis dažniau stengiesi išvengti vienumos, vis rečiau pažvelgi sau į akis veidrodyje, vis dažniau viduje jauti tuštumą ir šaltį, suklusk. Galbūt tu bėgi nuo tikrojo savęs ir sergantį vidų mėgini paslėpti po puošnesne išore.

Nors keletą minučių per dieną pabūk tyloje, atsiverk pats sau: pamėgink įvardinti savo jausmus ir kūno pojūčius. Giliai kvėpuodamas masažuok tašką HT-5. Tai padės tau suvokti save ir priimti tai, kas iš tikrųjų vyksta tavo gyvenime.

Padėk sau… nusiimti kaukę.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *