Padėk savo širdžiai…

Jei paklausčiau jūsų,  ar esate laisvas savo sprendimuose,  pasirinkimuose ar net mąstyme, ką atsakytumėte?

Sąžiningi mokinukai, viliuosi, dar vadovaujasi autoritetų (tėvų, senelių, mokytojų arba mistinių herojų) nuomone. Daugumos paauglių, kad ir kaip būtų gaila, sprendimų priėmimo varomoji jėga yra maištas arba bandos jausmas. O kaip gi mes, save laikantys suaugusiais?

Teoriškai, palikę tėvų lizdą ir pradėję savarankiško gyvenimo kelią mes įgyjame sprendimų priėmimo laisvę. Tačiau, ar tikrai? Pasirodo, gana dažnai eiti prieš savo prigimtį mus priverčia ne kas kitas, o giminės – gentainiai, kurie, atrodytų, galėtų priimti, gerbti ir saugoti mūsų asmenybę…

Ar jums niekada neteko važiuoti sveikinti pirmagimio susilaukusios pusseserės (kuri pirmai progai pasitaikius primena jūsų paauglystės paslydimus) tik todėl, kad nenorite nuvilti tikrai gero žmogaus – jos mamos?

Ar neteko sukandus dantis keliauti švęsti dėdės jubiliejaus į kaimo glūdumą (kurioje jūsų alkoholinė abstinencija ir vegetarizmas sukelia eilinius svaičiojimus apie miesčionizmą ir …) tik todėl, kad dėdė kadaise sušelpė jus keliais eurais?

Ar neteko grįžti gimtinėn tik dėl to, kad su Tėvo diena pasveikintumėte tėtį (nuo kurio belagariačkos (baltosios karštinės) su mama bėgdavote slėptis pas kaimynus) tik todėl, kad to labai prašo mama?

Ar tikrai niekuomet nevažiavote kelti žemės ūkio pas močiutę (kuri beveik nebepaeina, bet negali parduoti gyvulių, nes taip yra pratusi) tik todėl, kad ji jūsų močiutė?

Jei į visus klausimus atsakėte neigiamai, sveikinu, jūs esate iš tų laimingųjų, kurie gali sau leisti būti laisvi giminės apsuptyje. O likusiems (tame tarpe ir sau) noriu palinkėti: po laiko, praleisto gentainių tarpe, būtinai palepinkite save širdžiai malonia veikla. Tebūnie tai bus kvapnios kavos puodelis, atpalaiduojantis masažas, pasisėdėjimas mylimųjų ar šiaip malonių žmonių draugijoje, o gal net aktyvus šopingas (apsipirkimas). Tinka viskas, kas padeda pasijausti ypatingu. Patikėkite, širdžiai to labai reikia, nes širdis – mūsų sielos namai.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *