Padėk sau… puoselėti savo Medį

Pagaliau, balandžiui perkopus į antrą pusę, mūsų nuolatinio šalčio kamuojamą Europos centrą aplankė pavasaris. Labai nedrąsiai, žengdamas du žingsnius į priekį ir vieną atgal, tarsi norėdamas palikti sau galimybę atsitraukti.
Kas rytą gamta mus pasitinka vis žalesniais drabužiais ir sodresniais kvapais. Ore tvyro atsinaujinimo, augimo, vilties dvelksmas.

Visa kas vyksta gamtoje, tikim tuo ar netikim, randa atgarsį ir mūsų gyvenime. Su pavasario pradžia visų galvose ima kirbėti begalė idėjų: vieni dėlioja sodo darbų kalendorių, kiti kuria būsimo namo viziją, treti aiškinasi atostogų maršruto vingius. Pavasaris išlaisvina po žiemos apklotu saugotą ir išgrynintą energiją, kuri motyvuoja, skatina ieškoti, kurti, augti ir judėti pirmyn.

Kinų medicinoje pavasaris siejamas su Medžio elementu, žalia spalva, kūrybiškumu ir lankstumu. Jei viso šito savyje pasigendate, jumyse Medis dar nesužaliavo. O jei vis dažniau pastebite, kad esate vienas iš paskutinių protingai mąstančių žmonių, o aplink, kaip tyčia, vieni neišmanėliai blaškosi, kad laukan išbėgusių vaikų klegesys pasiekė aukščiausias decibelų ribas, o kaimynė iš antro aukšto ne tas gėles po balkonu pasodino – susimąstykite. Pyktis, nepasitenkinimas, susierzinimas ar bambėjimas yra sergančio Medžio požymiai. Jei nieko nekeisite, sušlubuos jūsų kepenys ar tulžies pūslė. Tuomet tulžį galėsite lieti jau ne perkeltine, o tikrąja to žodžio prasme. Be to, sudžiuvęs medis greičiau nulaužiamas, sudeginamas ar tiesiog pašalinamas iš regėjimo lauko.

Kad taip nenutiktų, puoselėkite Medį savo viduje: išsitieskite, pasitempkite, svajokite, ieškokite, kurkite ir būkite lankstūs, kad ne tik kaimynų vaikai, bet ir gyvenimo audros jūsų nepalaužtų.

Padėk sau… puoselėti Medį.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *